Uluslararası sularda, teknede dalgalandırılacak bayrağın seçimi, tekne sahiplerinin inisiyatifine bırakılmıştır.

Bu sayede tekne sahipleri kendi ülkeleri harcinde farklı birçok ülkeye teknelerini tescil yapabilmekte ve bayrağını taşıyabilmekteler.

Bayrak Değişimi ve Özel Yat Kaydı

Uluslararası sularda, teknede dalgalandırılacak bayrağın seçimi, tekne sahiplerinin inisiyatifine bırakılmıştır.

Bu sayede tekne sahipleri kendi ülkeleri harcinde farklı birçok ülkeye teknelerini tescil yapabilmekte ve bayrağını taşıyabilmekteler.

Bayrağın seçimi ile Tekne, bayrak devletinin denetimlerine tabi olur  ödenecek vergi ve  harçları da  o ülkeye yatırılmaktadır.

T.C Vatandaşları için Yabancı bir ülkeye teknenin tescili şayet yurtdışı ikameti bulunmuyorsa ancak şirket kurulumu ile gerçekleşecektir.

Çalıştığımız Bayrak Devletleri

 

TÜRK BAYRAĞINA GEÇİŞ

 

ABD BAYRAK İŞLEMLERİ

ABD Bayrağı, DELAWARE eyaletinin vergi avantajlarından dolayı Turkiye’ de en yaygın olarak kullanılan bayraktır. Herhangi bir tekne sorveyine ihtiyaç duymadan, hizlı, vergisiz ve düşük maliyetleri gibi avantajlarıyla tekne sahiplerinin tercih sebebi olmuştur. Yatların DELAWARE eyaletinde kurulan bir şirket üzerine kaydı yapılmaktadır. Funda Yat olarak teknenizi en kısa sürede ve maliyette ABD bayrağına kaydını gerçekleştiriyoruz.Tekne kaydinizin ardından da yıllık şirket vergi odemeleri, registered agent ucretleri, Banka hesap açma islemleri, yat terkin işleminin yapılışı ve belgesinin temini gibi sirketinizle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz  her türlü evrak ve sertifikaların temini ve dilediğiniz takdirde ABD sirketinizin transferi gibi her türlü hizmet ve desteği sunmaktayiz.

 

MALTA BAYRAĞI İŞLEMLERİ

Malta Bayrağı, Tekne veya Gemi sahipliğinde en yaygın olarak kullanılan Avrupa Bayragidir.

Bu popülerliğini, Malta bayrağına sahip teknelerin Avrupa’da serbest dolaşım hakkına sahip olmalarına ve uygun mali yönleriyle sunduğu avantajlarıyla kazanmıştır.  Açık kanunları, uygun mevzuatı, düşük kayıt ücretleri, hızlı kayıt sistemi ve küresel olarak tanınmış ve saygı duyulan mevzuatiyla Malta Bayrağı özellikle ticari yatlara bir çok avantaj sağlamaktadır. Ticari yatlar gelir vergisi gibi bir çok vergiden muaf tutulurlar. Ancak yıllık tonaj vergisi ve yıllık kayıt ücretleri gibi düşük oranlarda ücretler öderler. Malta yat kaydı için evraklar çeşitlilik göstermektedir. Özellikle ticari teknelerde teknenin boyuna ve gross tonajina gore  evrak gereksinimi değismektedir.  

Gerekli evrakların tamamlanmasıyla birlikte ticari yat kaydı iki aşamalı olarak gerçeklesmektedir. 6 aylık geçici kayıttan sonra ikinci 6 ayda kesin kayıt yapılarak ticari ve özel yatlar Malta bayrağını pruvalarinda dalgalandirmaktadirlar.

Talepleriniz doğrultusunda detayli bilgilendirilme için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

 

VIRGIN ISLANDS (İNGİLİZ)

Britanya Virjin AdalarıKarayiplerde bulunan Birleşik Krallık‘a bağlı adalar topluluğudur. BVI da yine vergi uygulamalarınin olmadığı bir ada topluluğudur. Teknenizi BIV’ a kayıt ettirdiğiniz andan itibaren, Red Ensign(kırmızı bayrak) gruba  dahil olacak ve İngiliz diplomatik, danışmanlık desteğine sahip olacaksınız. Red Ensign grubu dünyadaki en prestijli bayraklardandir. Tescil ve sertifikalari tüm dünya tarafından tanınmaktadır. BIV vergiden muaf, düşük kayıt ücretleriyle Karayiplerin yat merkezidir. 

Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

MARSHALL ADALARI

Marshall Adaları sicili kısa adıyla IRI, özel yat kaydı ve ticari yat kaydıyla deniz ticaret marketinde son yıllarda en çok tercih edilen kolay bayraklar arasında yer alır. Gerekli evrakların ve survey sertifikalarinin tamamlanması halinde IRI özel yada ticari tekne kaydı 24 saat gibi kısa bir sürede yapabilmekteyiz. Teken sahipleri bağlama Limani olarak BIKINI yada JALUIT Limanlarindan birisini tercih edebilirler. Marshall adaları tekne kaydı, gerekli bazi koşulların sağlanmasıyla birlikte, tekneniz özel yat olarak kaydedilse bile bir takvim yılında 84 günü aşmamak kaydıyla, teknenizi Yacht charter olarak kullanma imkanı da sunuyor. 

Ayrıntılı bilgi ve fiyatlandırmalar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

PANAMA BAYRAĞI

Panama günümüzde Uluslararası denizciliğin baş merkezidir. Panama tekne kaydı, tekne sahiplerine vergi muafiyeti, tescil öncesi sorveyinin zorunlu olmaması, yaş ve tonaj sinirlamasinin olmaması(20 yaşını geçen tekneler için sadece tescil öncesi sörvey gereklidir.),esnek ve rekabetçi maliyeti gibi bir çok sayıda avantaj sunmaktadır. Özel yat kaydı için sörvey veya teknik sertifikalar gerekmemektedir. Bununla birlikte, Panama Bayrak tescili iki adımda gerçekleşmektedir.

Talepleriniz doğrultusundaki detayli bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bülten

Eki
07

ATAKÖY MARİNA VE YAT İŞLETMELERİ A.Ş.

Doğu ve Batı uygarlıklarının

Eki
07

CNR AVRASYA BOAT SHOW 2017

Fuarı, yerli ve yabancı 63 bin 507 kişi ziyaret

Eki
07

West İstanbul Marina, SEQUEL P’yi karaya aldı

West İstanbul Marina (WİM) 700 ton kapasiteli travel

Galeri